رنگ بژ طیف‌های مختلفی دارد. بعضی کم رنگ و بعضی پررنگ آن را می‌پسندند. از جمله ویژگی‌های رنگ بژ آن است که با هر نوع دکوری از قدیمی گرفته تا جدید و مدرن می‌آید و آرامش‌بخش است. رنگ بژ به رنگ های نخودی و كرم نزدیك است.رنگ كاری ساختمان


در رنگ امیزی دیوار های خیلی از خانه ها و دكوراسیون با رنگ بژ روبرو می شوید چون که رنگ بژ یکی از پر کاربرد ترین واصلی ترین رنگ در رنگ آمیزی خانه و دکوراسیون داخلی بشمارمی آید.در فرش ها و قالی ها ،مبلمان،پرده ها و رنگ آمیزی دیوار ها مورد استفاده قرار می گیرد.رنگ بژ با هر رنگی در نهایت ظرافت تناسب دارد کاربرد این رنگ در کنار رنگ های دیگر بسیار عملی بوده

رنگ کار خانه

 

بطوری که ساده گی وشیکی را هم زمان داراست این تن این رنگ، قهوه پرشیر تا رنگ ماسه می باشد واین رنگ با دارا بودن رال های زیاد می توان خانه را به یکی از تن های آن رنگ آمیزی کرد.وجود تن های زیاد این رنگ باعث افزایش انتحاب متفاوت  در رنگ آمیزی خانه می شود. برای پیدا کردن تن رنگ بژ مورد نظر، چند نکته وسرنخ را باید دانست که بعد آن به راحتی می توان کار کرد .

رنگ بژ

 رنگ کاری خانه

 
رنگ بژ (Beige) چه رنگی است؟
برای بسیاری از زبانها کلمه بژ از زبان فرانسه وارده شده است واژه بژ هم به فرانسوی وهم ترکی به رنگی قهوه ای مایل به زرد گفته می شود شاید این واژه وقتی که به میان آمده تنها به قهوه ای مایل به زرد گفته می شده.اما امروزه در دکوراسیون کمی متفاوت تراز این به کار می رود .امروزه رنگ بژ تنها رنگ قهوه ای روشن مایل به زرد نیست بلکه تن های از رنگ قهوه ای روشن می باشد، که بنام رنگ بژ شناخته شده.

 

رنگ آمیزی دیوار

 

رنگ آمیزی خانه

 

نقاش ساختمان

 

رنگ قهوه ای

رنگ آمیزی خانه

رنگ بژ طبیعی وساده است  از سوی دیگر اگر به جزئیات تن های رنگ بژ وارد شوید خواهید دید که بعضی بژها با رنگ صورتی وبعضی با رنگ خاگستری وبرخی با رنگ سبز  کار شده است.اگر شما نمی توانید تشخیص دهید که کدام تن  رنگ بژ را استفاده کنید از طراحان دکوراسیون و نقاش ساختمان وافرادی که در رنگ شناسی تبحر دارند کمک بگیرید، تن رنگ بژ برای رنگ آمیزی دیوار ها را از روی رنگ لوازم خانه هم می توان انتخاب کرد.

رنگ صورتی

 

رنگ بژ

 

رنگ مناسب خانه

نقاشی خانه با رنگ بژ

در انتخاب یکی از تن های رنگ بژ برای دیوار ها، لازم وضروریی نیست که لوازمی با تن رنگ بژ انتخاب کنید، اگر رنگ قرمز برای مبلمان ودکوراسیون منزل انتخاب کردید برای بالانس ومتعادل کردن آن از رنگ بژ مایل به خاکستری را استفاده کنید واین انتخاب به ذوق وسلیقه شما نیز بستگی دارد.در دکوراسیون منزل انتخاب رنگ مناسب برای دیوارها از اهمیت وجایگاهی خاصی بر خوردار است چونکه گرمی وطراوت رنگ منزل می تواند روح وروان شما را تحت تاثیر قرار دهد .
رنگ بژهای مایل به زرد با رنگ سبز، رنگ آبی، رنگ فیروزه ای به راحتی کار می شود  رنگ بژ تیره و رنگ بژ خاکستری با مبلمان به رنگ قرمز یا رنگ نارنگی و گرم سازگار است.

تن های رنگ صورتی نیز به تن های  رنگ بژ میاد.
اشیا و لوازمی رنگی و طرح دار در اتاق مبله به رنگ بژ با ترکیب رنگ سفید با هم گرمی خود را حفظ می کند و رنگ سفید آن رنگ ها را متعادل می کند.
درب ، پنچره و چهارچوب های سفید و سقف های ساده و سقف کاذب سفید یا میز و متعلقات تلویزیون به رنگ سفید و مانند اینها و هر دکوراسیون سفید با دیوار بژ در کنار هم که قرار می گیرند یک دکوراسیون شیک وسازگار را به نمایش می گذارد.


رنگ منزل

 

رنگ آمیزی دیوارها

 

انتخاب رنگ مناسب برای دیوار

 

رنگ پوستی

انتخاب رنگ بژ وملاحظات آن


نکته ای که در هنگام انتخاب رنگ در ذهن خود باید داشته باشید :
 1- آنچه که در جداول رنگ می بینید در سطوح بزرگتر دیوار کمی  روشن تر دیده خواهدشد و در کاتالوک رنگ بژ تیره یک الی دو درجه روی دیوار روشن تر دیده می شود.بنابراین برای انتخاب درست قبل از ترکیب کل رنگ مقدارکمی درست کرده و در یک کادر 30*30سانتی متر نمونه زده و از تن مورد نظرتان مطمئین شوید وبعد تمام رنگ را ترکیب کنید در غیر اینصورت شاید مجبور باشید رنگی که دوست ندارید استفاده کنید.
2- یکی دیگر از مشکلات رنگ بژ اسم های که به یک تن آن داده می شودمی باشد 

گاهی مشاهده شده کسانی که در خانه شان رنگ بژ ماسه ای استفاده کرده اند به آن رنگ پوستی گفته اند وبعضی ها هم به آن نزدیک به خاکستری نامیده اند.
  این سوال مطرح است که چگونه یک تن رنگ بژ چند اسم دارد
از آنجا که تن های تولید شده از طرف کارخانه جات رنگ با یک اسم اما تن متفاوت از هم هستند بنابراین به جای استفاده از نام رنگ ، رنگ مورد نظر تان را از روی کاتولوک یا رنگ  دکوراسیون ، تابلو ها وعکس ها انتخاب  و در رنگ آمیزی خانه بکار گیرید، و توجه داشته باشید که رنگ هر خانه ای با نور آن رابطه مستقیم دارد وممکن است رنگی که در خانه دوستان تان زیبا دیده می شود در خانه شما به خوبی دید نشود.


نقاش خانه

 

اجرای نقاشی ساختمان

رنگ بژ در دکوراسیون سنتی و کلاسیک مشاهده می شود رنگ بژ در سایه طبیعی و ساده گی که دارد برای هر سبک و دکوراسیون جایگاه ویژه دارد. از مد نمی افتد و در هر قسمت خانه مورد استفاده قرار می گیرد ، مانند اتاق خواب، سالن ، آشپزخانه و حمام و ... یکی از تن های رنگ بژ را می توانید استفاده کنید.

رنگ كاری آپارتمان

 

انتخاب رنگ برای خانه

 

رنگ آمیزكار ساختمان

 

رنگ كاری سالن

رنگ بژ در خانه این امکان را به شما می دهد که از رنگ های گرم پر جنب جوش در دیوار و لوازم و دکوراسیون خانه به راحتی استفاده کنید.  رنگ بژ با گذشت زمان از مد نمی افتد و با تغییر رنگ لوازم دکوراسیون  چند سالی بدون نیاز به نقاشی ساختمان ، می توانید سبک جدید را خلق  کنید

بخش نقاشی ساختمان شركت آدا آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و اجرای نقاشی ساختمان ، رنگ امیزی نمای بیرون و داخل ساختمان و اجرای دكوراسیون زیر نظر بخش مهندسی و معماری این شركت می باشد:

تلفن تماس :

09196462305


  • آخرین ویرایش:دوشنبه 16 آذر 1394
نظرات()   
   

چه رنگی برای اطاق خواب مناسب می باشد؟

 در مقالات دیگر در مورد هرکدام از رنگ ها و تاثیراتشان بر روان انسان و روانشناسی رنگ  بحث خواهیم کرد . در اینجا می توانم بگویم که برای اطاق خواب رنگ های مختلفی از نظر روانشناسی رنگ  می توان انتخاب کرد.اما بایستی انتخاب و چیدمان طوری باشد که در مجموع بتواند فضا و حس های مورد نظرمان را برای ما تلقین کند اگر بخواهیم به صورت کلی و خلاصه وار نحوه انتخاب رنگ برای اطاق خواب را بیان کنیم بایستی با توجه به روحیات خودمان و اینکه می خواهیم فضای گرم و یافضای تسکین دهنده و آرامبخش ایجاد کنیم ، ترکیب رنگ های غالب را مشخص  می کنیم .

رنگ آمیزی اطاق خواب 

 یک ایده برای رنگ آمیزی و دکوراسیون روز در اطاق خواب با استفاده از رنگ های ملایم و رنگ های سرد:

  در اینجا ترکیب رنگ ها را طوری انتخاب میکنیم که فضای ملایم و آرامی را ایجادکند.در آینده و در مقالات دیگر به طرح ها و مدل های دیگر از رنگ آمیزی و کاغذدیواری و دکوراسیون اطاق خواب  خواهیم پرداخت.

 رنگ آمیزی خانه و نقاشی ساختمان  جزء مهم و اساسی در دکوراسیون داخلی می باشد و لذا رنگ دیوار و رنگ سقف و یا رنگ کمد و رنگ تخت خواب یا رنگ و طرح کاغذ دیواری ، رنگ پنجره ها ، رنگ درب می بایست طوری انتخاب گردد که باهم دیگر و همراه با رنگ لوازم دیگر مثل پرده ، روتختی ها و موکت و .... موجود در اطاق خواب حس های  مورد نظرمان را القاء نماید.

رنگهای آرامبخش

رنگ های آرامش دهنده و تسکین دهنده برای اطاق خواب

برای ایجاد یک فضا و دکوراسیون آرامش دهنده و تسکین دهند در اطاق خوابتان با استفاده از رنگهای سفید ،رنگ کرم ، رنگ عاج فیلی  و تن های مختلف از رنگ های آبی و رنگ سبز یک هارمونی  ایجاده کرده و از این فضای آرام بخش لذت ببرید.
رنگ آبی و رنگ سبز از خانواده رنگ های سرد می باشد ، طبیعت را یاد آوری میکنند .  بخصوص در مکان هایی که از تن های  مداد رنگی این رنگ ها استفاده می شود ، حس آرامبخشی و تسکین دهنده القاء می کنند.

شما می توانید از رنگ  آبی و رنگ سبز در کنار رنگهای ملایم یا تقریبا خنثی تاثیرات مثبت و حسهای روحبخش را در فضای اطاق خواب بوجود آورید

در زیر نمونه های از اطاق خواب های که با ترکیب رنگ های مورد اشاره در بالا دکوراسیون شده است ، آورده شده. ممکن است این مقاله و نمونه های آورده شده برای شما الهام بخش شده و بتوانید رنگ و تزئینات مناسب را برای اطاق خوابتان انتخاب نمائید.

رنگ کرم روشن برای دیوار و رنگ سفیدبرای سقف و روتختی و سفید عاج فیلی برای  رنگ موکت کف استفاده شده برای ملحفه ها و رویه صندلی از آبی روشن  با گل های سبز انتخاب شده و به این ترتیب  فضای اطاق را از حالت خنثی خارج ساخته است.و در عین حال حس آرامبخشی را القاء می نماید

.

رنگ ساختمان

 

در تصویرهای بالا از رنگ های آبی و سبز و سفید برای نقاشی و رنگ آمیزی دیوارها و سقف و پنجره ها و تخت خواب استفاده شده است و هم چنین رنگ دیگر لوازم در جهت کنتراست و هماهنگی با رنگ سطوح بزرگ در کوراسیون اطاق خواب مورد استفاده قرار گرفته است.

 

رنگ اطاق خواب

 

در اینجا مشاهده می کنید که چطور از تن های روشن رنگ آبی  ، رنگ سفید و رنگ کرم استفاده شده تا یک فضای آرامبخشی در اطاق خواب فراهم شود.نظرات()   
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic